stomatolodzy

Zdrowe zęby, zdrowe dziąsła” – Akcja profilaktyczna

W dniu 26.10.2022 roku na zaproszenie logopedy Agnieszki Dybich nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście, którzy przeprowadzili warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Byli to studenci II roku Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie: Wiktoria, Alicja oraz Cyryl. Goście przedstawili dzieciom z grupy IV i V prezentację dotyczącą budowy jamy ustnej, wskazali, jakie działania są niezbędne do utrzymania zdrowych dziąseł i zębów. Dzieci miały możliwość odbyć mini warsztaty, pracując w trzech zespołach badawczych. Przedszkolaki pod okiem specjalistów mogły obserwować i sami przeprowadzić proces leczenia na anatomicznym modelu zębów, korzystając z profesjonalnych narzędzi stomatologicznych wykorzystywanych w walce z próchnicą. Każdy uczestnik otrzymał pastę do zębów, Dyplom Obrońcy Zębolandii oraz złożył uroczystą przysięgę:

Spróbuję sam, dam szansę zdrowej buzi,

Pięknym uśmiechem olśnię wszystkich ludzi.

Poznałem mały sekret, kilka prostych słów:

Zdrowe zęby, zdrowe dziąsła to zdrowie od stóp do głów!