WITAJ WIOSNO!

W tym roku przygotowania do nadejścia wiosny, trwały niezwykle pieczołowicie w każdej
 z grup. Poprzedzone były wieloma aktywnościami takimi jak sadzenie cebulek, nasion fasoli, kwiatów, wysiewem rzeżuchy i owsa, obserwacjami przyrodniczymi a także przygotowaniem zielonego śniadania. Wkrótce potem Pani Wiosna zapukała do naszego przedszkola. Tego dnia  każdy z nas przyszedł ubrany na zielono. Wszyscy wyszliśmy  naprzeciw nowej porze roku na przedszkolne patio. Jednak, aby Wiosna mogła naprawdę z nami zostać musieliśmy pożegnać się z Panią Zimą.  Dlatego też, trzymając w dłoniach Marzannę gromkimi okrzykami skandowaliśmy:
Marzanno, Marzanno, odejdź już prosimy,
nie chcemy już więcej żadnych śladów zimy.
Niech odejdą z Tobą mrozy oraz chłody,
o powrocie zimy nie może być mowy!
Następnie  po przekazaniu Marzanny Panu Tomkowi, z prośbą aby zaopiekował się Nią do następnej zimy, wyruszyliśmy w przemarszu w pobliżu przedszkola aby ogłosić mieszkańcom naszego miasta, ze Wiosna jest wśród nas. Śpiewaliśmy  wiosenne piosenki, ogłaszaliśmy, że dziś promyk słońca wyjrzał zza chmury i świat  nie będzie już szarobury.  Trzymaliśmy w dłoniach kolorowe kwiaty z bibuły, gałązki ozdobione wstążkami oraz kolorowe balony. Przygotowaliśmy także  zielone serduszka z dobrymi myślami, które rozdawaliśmy podczas wiosennego spaceru napotkanym przechodniom, którzy nie kryli swojego zadowolenia i wzruszenia. Po powrocie do przedszkola na dzieci w poszczególnych oddziałach czekał pyszny wiosenny obiadek. Zapraszamy do galerii.