Wiosna, lato, jesień, zima nic pór roku nie zatrzyma…

Biegnie czas, cyk, cyk, cyk, dni tygodnia lecą w mig, cyk, cyk, cyk… Dyrektor Pani Wiola rozpoczęła ten dzień na dywanie z dziećmi zabawą z dniami tygodnia w roli głównej. Poniedziałek klaszcze w ręce, wtorek tupie coraz prędzej… i tak cyk, cyk …  Dzisiaj dzieci miały możliwość naocznie doświadczyć cykliczności pór roku. Pożegnały przemijającą Panią Jesień, a powitały nadchodzącą Panią Zimę. Pani Jesień pożegnała się z nimi pakując do walizki swoje skarby: szyszki, żołędzie, orzechy, dynie, pachnące jabłuszka, jesienne liście… Spakowała także elementy jesiennego stroju: kalosze do pluskania się w kałużach, jesienne kurtki i apaszki, płaszcz przeciwdeszczowy czy parasol chroniące przed jesiennym deszczem. Zostaną one zamienione na to, co wyjęła ze swojej śnieżnej walizki Pani Zima: termometr, ciepły szalik, rękawiczki, czapka z pomponem, kozaki z futerkiem, kurtka puchowa, pluszowe nauszniki, wełniany sweter… Przedszkolaki przy akompaniamencie Pani Dominiki dzielnie pokonywały zaspy śniegu, lepiły bałwany, jechały na saneczkach oraz skakały przez jesienne kałuże. Maleństwa, Kubusie, Tygrysy pomagały w otwieraniu i zamykaniu walizek, pakowaniu skarbów, tworzeniu śnieżynek oraz rozwiązywały zagadki. W rolę Pani Jesieni wcieliła się Pani Agnieszka, logopeda, Pani Zima to Pani Ewa, nauczyciel wychowania przedszkolnego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.