konkurs recytatorski

„Wierszyki łamiące języki” – powiatowy konkurs logopedyczno-recytatorski!

W dniu 6 marca – Europejskim Dniu Logopedy – sześcioro naszych Przedszkolaków wzięło udział w Powiatowym Konkursie Logopedyczno-Recytatorskim pt. „Wierszyki łamiące języki”, który odbył się w szkole w Nadrybiu. Pod kierunkiem logopedy Pani Agnieszki dzieci podjęły wyzwanie, jakim była recytacja wiersza trudnego pod względem artykulacyjnym.

Każdy z uczestników, zaopatrzony w rekwizyty ilustrujące treść wiersza, zadeklamował swój trudny tekst. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz książki, a dwoje naszych Przedszkolaków zostało nagrodzonych przez jury:

II miejsce w grupie wiekowej 5-latki zajęła Lena K. z grupy „Królików”

III miejsce w grupie wiekowej 5-latki zajęła Zuzanna W. z grupy „Mądre Sowy”

Przedszkolaki udały się na konkurs busem, co było dla nich dodatkową atrakcją.

Recytowały teksty na dużej hali sportowej, a w trakcie trwania obrad jury czekał na nich słodki poczęstunek! Był to dzień pełen niecodziennych wrażeń!

Wszystkim Recytatorom serdecznie gratuluję!

Dziękuję dzieciom za chęć wzięcia udziału w tym niełatwym konkursie, Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci, Paniom Wychowawczyniom za codzienne próby oraz motywowanie dzieci.