wielkanoc

„Wielkanocne liczenie jajek” – przedstawienie w wykonaniu grupy Królików

W dniu 26 i 27 marca dzieci z grupy Króliki wystąpiły w przedstawieniu „Wielkanocne liczenie jajek”. Ten świąteczny spektakl zaprezentowały całej przedszkolnej społeczności oraz zaproszonym rodzicom. Dzieci ubrane w stroje, zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce wielkanocnej, przypomniały także zwyczaje związane z tymi świętami: malowanie pisanek, śmigus – dyngus. Na zakończenie przedszkolaki złożyły wszystkim świąteczne życzenia: „Zdrowia, szczęście, humoru dobrego, a przy tym wszystkim stołu bogatego. Dobrego dyngusa, smacznego jajka. I niech te święta będą jak bajka!” Przedstawienie podobało się wszystkim przybyłym gościom, a mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Tego rodzaju przedsięwzięcia są dobrą okazją do kultywowania naszych tradycji, ale także okazją dla dzieci wykazania się inwencją twórczą i odwagą w prezentowaniu efektów własnej pracy.