VII Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej „W krainie pluszowego misia”

Dnia 24 listopada 2023 roku w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta, Filia nr 2 we współpracy z Przedszkolem Publicznym nr 3 odbył się VII Przegląd Poezji Dziecięcej „W krainie pluszowego misia”. Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Łęczna, Pana Leszka Włodarskiego. Celem przeglądu było zainteresowanie dzieci poezją i rozwijanie ich zdolności recytatorskich. W przeglądzie wzięły udział dzieci w wieku 5 lat z czterech łęczyńskich przedszkoli oraz dwie zaprzyjaźnione placówki: Przedszkole z Puchaczowa oraz Przedszkole Samorządowe z Milejowa. Przedszkolaki w asyście misia zaprezentowały wiersze dla swoich ukochanych pluszowych przyjaciół z okazji ich święta – Dnia pluszowego misia. Dzieci za występy otrzymały nagrody rzeczowe. W trakcie przeglądu przedszkolaki miały okazję zapoznać się z historią pluszowego misia oraz uczestniczyć w zabawach z misiem. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu naszego przedsięwzięcia. Nagrody ufundowali: Lubelski Węgiel „Bogdanka” S. A., Urząd Miejski, Rada Rodziców Przedszkola Publicznego nr 3, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta . Gratulujemy naszym małym artystom i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do galerii zdjęć.