Teatrzyk pt. ” Little Red Riding Hood”

24.10. 2023 roku, odbył się teatrzyk pacynek w języku angielskim, pt. „Little Red Riding Hood”. Teatrzyk o czerwonym kapturku jest pierwszym z kilku, zaplanowanych do przedstawienie, według innowacji pedagogicznej na rok 2023/24 w naszym przedszkolu, przez nauczycielkę języka angielskiego. Nie tylko wszystkie dzieci zostały zaproszone na teatrzyk, ale niektóre z nich wzięły czynny udział w inscenizacji, wcielając się w postaci wilka, bądź drzew leśnych. Bardzo ważną rolę w całym przedstawieniu, odegrali również rodzice przedszkolaków, którzy wykonali wraz z dziećmi w domu i dostarczyli przepiękne elementy dekoracji sceny, jaką był las. Pani Dyrektor nagrodziła dyplomem oraz upominkami te dzieci, których prace pojawiły się w placówce. Celem inscenizacji, było nie tylko wspieranie rozwoju społeczno-emocjonalnego dziecka, ale również, rozwijanie wyobraźni, promowanie języka angielskiego wśród dzieci, budowanie umiejętności skupienia uwagi, stworzenie twórczej atmosfery w przedszkolu, uatrakcyjnienie sposobu nauczania i uczenia się języka angielskiego, poszerzanie słownictwa poprzez różnorodne formy pracy z językiem obcym oraz wzmacnianie więzi emocjonalnej między nauczycielami i rodzicami podczas wspólnie wykonywanych zadań.