woda

Światowy Dzień Wody

Koleżanko, kolego szanuj wodę!!!
Każdą kroplę łap, bo woda to skarb!!!

22 marca obchodziliśmy w Kubusiach Puchatkach Światowy Dzień Wody. Poznaliśmy znaczenie wody w życiu człowieka i nie tylko. Potrzebują jej również zwierzęta, ptaki i rośliny. Wiemy też do czego służy woda i jak ją oszczędzać. Ćwiczyliśmy to w przedszkolnej łazience.

Prowadziliśmy doświadczenia badające jej właściwości. Rozpuszczaliśmy w pojemniczkach z wodą cukier, mąkę, sól, piasek i ziarna. Obserwowaliśmy, która z substancji rozpuszcza się najłatwiej i jak wygląda roztwór. Obejrzeliśmy również film „Paxi – Cykl hydrologiczny”

( https://www.youtube.com/watch?v=4Pcvil1sVJ8 ), który odpowiedział nam na ważne pytania:

• Do czego potrzebna jest woda.
  • Kto potrzebuje wody.
  • Skąd bierze się woda.
  • Jak dużo jej na kuli ziemskiej.

Na zakończenie była degustacja wody, która wyszła pozytywnie.

Wszystkie Ekoprzedszkolaki z Kubusiów już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!