Strach ma wielkie oczy…

Realizując zadania koncepcji pracy Przedszkola Publiczngo nr 3 w Łęcznej „W krainie emocji – wspieranie rozwoju społeczno – emocjonalnego”, w trosce o zdrowie dzieci przeprowadzono zajęcia pod hasłem „Strach ma wielkie oczy – oswajamy strachy”. Głównym celem było wspomaganie rozwoju dzieci w zakresie inteligencji społecznej, moralnej i emocjonalnej. Dzięki zaplanowanym sytuacjom edukacyjnym dzieci miały okazję nabywać ważne kompetencje, uczyć się rozpoznawać i nazywać emocje, poznać sposoby radzenia sobie ze strachem. Pomocne okazały się widowiska teatralne w polskiej telewizji uwielbiane przez dzieci np. „Domisie – strach ma wielkie oczy” czy „Miś Uszatek – strach ma wielkie oczy”. Z relacji dzieci wynika, że boją się np.: węży, ciemności, czarownic, wilków, pająków, dentysty. Malowanie strachów, mówienie o swoich przeżyciach to niektóre sposoby oswajania lęków.