#SprzątamyDlaPolski – sprzątamy dla siebie

Nasze przedszkole po raz drugi wzięło udział w ogólnopolskiej akcji pod wyżej wspomnianym tytułem. Patroni wydarzenia:

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

Minister Przemysław Czarnek

Ministerstwo Edukacji i Nauki

Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotr Mazurek

Ireneusz Zyska Wiceminister Klimatu i Środowiska

Wody Polskie

Generalna Dyrekcja Lasy Państwowe

Fundacja Grupy PKP

Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem

Nasza biało – czerwona ekologiczna drużyna aktywnie uczestniczyła w porządkowaniu najbliższej okolicy przedszkola. Przedszkolaki zbierały i segregowały śmieci, uczyły się dbać o swoje miejsce na Ziemi. Gratulujemy wszystkim EkoBohaterom! Wspólnie nieśmy wieść o tym, że małe czyny powtórzone po tysiąckroć potrafią przynosić ogromne zmiany!

Patron Honorowy wydarzenia Premier Mateusz Morawiecki osobiście podziękował nam słowami: „Robicie coś więcej, niż porządkowanie swojej najbliższej okolicy, pokazujecie zupełnie nowe wzorce patriotyzmu”. Zachęcamy do obejrzenia na FB bardzo interesującego wywiadu z Ministrem Adamem Andruszkiewiczem. Jak się okazuje cyfryzacja również może być Eko, a najnowsze technologie mogą wesprzeć ochronę klimatu.