SPOTKANIE Z LEKARZEM

19 stycznia w naszym przedszkolu odwiedziła nas Pani doktor Magdalena Ciuraj- Hanczarek. Celem naszego spotkania była prelekcja na temat ,,Zdrowego odżywiania, ruchu , prawidłowej postawy ciała dla naszego zdrowia”. Spotkanie to było realizacją zadania z rocznego planu pracy przedszkola ,,Duży i mały to sportowiec doskonały”. Pani doktor uświadomiła dzieciom rolę lekarza obniżając próg lęku dzieci przed wizytą lekarską. Małe dziecko dopiero uczy się, jakie pokarmy należy spożywać, jaka jest rola ruchu oraz prawidłowej postawy ciała dla naszego zdrowia. Poprzez miły, serdeczny stosunek do dzieci, Pani doktor przekazała wiedzę na temat zdrowego stylu życia, reguły i zasady, które należy przestrzegać aby być sprawnym ruchowo i zdrowym dzieckiem. Serdecznie dziękujemy za spotkanie oraz poświęcony czas dla przedszkolaków.