bib 2

Spotkania z poezją dla dzieci

Rozpoczęliśmy kolejny etap współpracy z Biblioteką Publiczną im. Zbigniewa Herberta  w Łęcznej, a mianowicie cykl spotkań z poezją dla dzieci. Na początek Pani Asia zaprosiła nas do wysłuchania wierszy Juliana Tuwima „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” oraz „Rzepki”. Poezja Juliana Tuwima cieszy się niezmiennie od stu lat popularnością wśród dzieci, rodziców i nauczycieli. Uczy  i bawi. Utwory poetyckie są najbliższe psychice małego dziecka. Dziecko reaguje żywo na wyraźny rytm tekstu, rymy, a także formy poetyckiego obrazowania, działającego wyraźnie na emocje. Poezja dla dzieci tworzona pod wpływem psychologii rozwojowej, uwzględnia potrzeby małych odbiorców, dostarcza prawdziwych przeżyć estetycznych, dobrze służy celom  wychowawczym. Rozpoczęliśmy od mistrza poezji dla dzieci. Przed nami kolejne wiersze  z przebogatej  poetyckiej skarbnicy.