zo

Razem jest wesoło

Metoda Ruchu Rozwijającego ma za zadanie wspomaganie prawidłowego rozwoju dziecka oraz zaburzeń w rozwoju. Metoda oparta jest na ruchu, który jest głównym narzędziem w terapii oraz naturalną, codzienną potrzebą każdego dziecka. Zaspakajanie potrzeby ruchu  oparte  jest na kontakcie z drugą osobą, tzw. ,,baraszkowaniu”.

Metoda, którą były prowadzone zajęcia jest prosta, naturalna, dziecko w trakcie zabaw poznaje swoje ciało i przestrzeń, która je otacza. W tej przestrzeni spotyka innych ludzi, z którymi uczy się współpracować, nawiązywać relacje, uczy się zaufania do innych i samego siebie.

Zajęcia nasze udowodniły, że wspólne zabawy ruchowe z rodzicami są niezwykle ważne dla dzieci, wzmacniają więzi, dostarczają dzieciom dużo radości i uśmiechu na twarzach.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za czynny udział w zajęciach a tatusiowi Igi za ich udokumentowanie w formie zdjęć.

Zapraszamy do galerii…