so

Pyszne witaminki – robimy sałatkę owocową

Smaczna, zdrowa, kolorowa – to sałatka owocowa. Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Kierując się tą myślą postanowiliśmy samodzielnie przygotować zdrową, witaminową przekąskę. Dzieci odpowiednio przygotowane do pracy, z wielkim zaangażowaniem dzielnie kroiły przyniesione do przedszkola owoce: jabłka, gruszki, banany, śliwki, kiwi, mandarynki. Po ich pokrojeniu nastąpiło wymieszanie wszystkich witaminowych słodkości, z których powstała sałatka. Degustacja sałatki była bardzo przyjemna. Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej, że był to efekt ich pracy.