sowy

„Ptasia stołówka” Mądrych Sów

Ptaki są mile widzianymi gośćmi w naszym otoczeniu przedszkolnym przez cały rok. Przedszkolaki chętnie je rozpoznają, obserwują, poznają ich zwyczaje, słuchają ich śpiewu. Mamy w swoim otoczeniu budki lęgowe, poidełka, a kiedy nadchodzą trudne dni zimowe  rozwieszamy karmniki i rozpoczynamy dokarmianie. Poprzez dokarmianie ptaków dzieci nie tylko uczą się empatii, dbałości o środowisko przyrodnicze, ale także bogacą swoją wiedzę o ptakach, które odwiedzają karmniki i uczą się zasad obserwacji. „Mądre Sowy” były bardzo podekscytowane rozpoczęciem sezonu dokarmiania i pierwszym śniegiem, który sprawił im wiele radości. Obiecujemy systematycznie uzupełniać „Ptasią stołówkę” i zamieszczać fotorelacje z odwiedzin skrzydlatych gości.