budki lęgowe

Ptaki wokół nas – podsumowanie projektu ,,Jak dzieci z grupy II i III dbają o ptaki”

Nadeszła upragniona wiosna. Przyroda budzi się do życia. Widać już pierwsze jej zwiastuny.  Dzieci i nauczycielki z gr II i III chciały te pierwsze wiosenne dni przywitać w nietypowy sposób. Zakończyliśmy sezon dokarmiania ptaków, czas zdjąć karmniki, wyczyścić z resztek jedzenia i schować do piwnicy.

Ochrona ptaków jest bliska naszym sercom, to zarówno źródło radości, jak i wymierne korzyści, dlatego postanowiliśmy poprosić naszych majsterkujących rodziców lub dziadków o zrobienie kilku budek lęgowych, które przy pomocy Pana Tomka zostały zawieszone wokół naszego przedszkola. Zachęcamy w ten sposób ptaki do pozostania u nas, ale również dajemy schronienie przed drapieżnikami.

Swoimi działaniami chcemy zaszczepić wśród dzieci  pozytywne nawyki związane z dbaniem o środowisko. Życie w bardziej świadomy sposób, z poszanowaniem otaczającej przyrody nabiera coraz większego znaczenia. Zauważamy negatywne skutki oddziaływania człowieka na planetę, co bez wątpienia wpłynie na codzienność przyszłych pokoleń. Staramy się więc zaszczepiać naszym przedszkolakom ekologiczną postawę i co rusz wprowadzać nowe sposoby na funkcjonowanie  w otaczającym świecie  w zgodzie z naturą.

Obecność ptaków i ich śpiew umilają nam życie. Warto im pomóc prostymi działaniami.

Dziękujemy Rodzicom Olusia, Dziadziom: Igi i Patryka za zrobienie pięknych budek lęgowych.