PSYCHOLOG

PRZEDSZKOLAK MA PRAWO DO WAKACJI!

Witajcie przedszkolaki ostatni raz przed wakacjami!
To już koniec roku szkolnego.
Zaczynają się wakacje. Życzę Wam z całego serca aby ten czas był dobry i abyście spełnili swoje wszystkie plany wakacyjne. Spotkamy się po wakacjach w przedszkolu.
Chciałabym Wam dać ostatnie zadanie wakacyjne.

MÓJ WAKACYJNY PAMIĘTNIK i WAKACYJNA SKRZYNIA SKARBÓW DZIECIAKA

Pamiętnik to zeszyt, w którym zapisuje się ważniejsze wydarzenia.
Możecie przygotować zeszyt lub wpinać kartki do segregatora.
W tworzeniu pamiętnika mogą Wam pomóc rodzice lub starsze rodzeństwo. To co będzie w środku zależy tylko od Was.
Możecie użyć swojej wyobraźni i kreatywności:
• rysować jak ciekawie się bawiłyście, barwne miejsca, które odwiedziliście, portrety nowo poznanych koleżanek czy kolegów
• wpinać lub wklejać zdjęcia, które możecie kolorowo ozdobić, widokówki z miastami i miejscami, które odwiedzicie, mapy, zasuszone roślinki, które znajdziecie

SKRZYNIA SKARBÓW

Może to być pudełko po butach mamy 😉 lub kupione. Poważna skrzynia skarbów jest ozdobiona klejnotami lub ciężkimi okuciami- narysujcie to na pudełku lub stwórzcie ozdoby.
Do skrzyni możecie włożyć to co chcecie- co będzie Wam przypominało wakacje. Mogą to być muszelki, kamyczki, piasek, bursztyny, pamiątki zakupione oraz otrzymane.

jest też czasem tak, że nie wyjeżdżamy gdzieś daleko lub przebywamy w domu. Niech to nie stoi na drodze stworzenia wspomnień.

Pamiętajcie wszędzie gdzie będziecie możecie się dobrze bawić!

A teraz do Was drodzy rodzice!

Pamiętajcie, że przedszkolak oprócz obowiązków ma prawo do wypoczynku!

(…)przedszkola pełnią przede wszystkim funkcje edukacyjną i wychowawczą i jedynie wspierają rodziców w pełnieniu funkcji opiekuńczej. Nie mogą rodziców w realizacji ich zadań zastępować. To rodzice są odpowiedzialni za wychowanie i zapewnienie opieki swoim dzieciom. W opinii MEiN dzieci – także w przedszkolu – powinny mieć wakacje. Powinny mieć prawo do odpoczynku od codziennej rutyny, do czasu spędzanego poza placówką przedszkolną. Pracujący rodzice mają możliwość takiego zaplanowania swoich urlopów, by kilkutygodniowa przerwa w funkcjonowaniu przedszkola była w tych planach uwzględniona(…)