Praca górnika

„Kubusie Puchatki” poprzez poznawanie wierszy, piosenek, zabawę w formie opowieści ruchowej „Wycieczka do kopani”, oglądanie filmu o Bogdance poznawały trudną pracę górnika. Dodatkowo, dzięki uprzejmości zaangażowanych rodziców, w sali powstał kącik poświęcony pracy górnika. Znajdowała się tam między innymi figurka i obraz św. Barbary, hełm górniczy, , książki, czako, węgiel… Dzieci z zachwytem oglądały każdy detal, a ich pytania były odpowiedzią na ich ciekawość. Mali artyści podczas uroczystych obchodów „Barbórki” z entuzjazmem wyrecytowały wiersz pt. „Górnicze święto”, wyśpiewały piosenki i zatańczyły taniec. To ważne doświadczenie budowało poczucie własnej wartości i pewności siebie dzieci.