łęczna

Poznajemy nasze miasto i okolicę

Znajomość nazwy swojej miejscowości, jej historii oraz położenia, a także atrakcji turystycznych – to tylko niektóre zagadnienia znajdujące się w podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Są to niezwykle ważne elementy w początkowej edukacji dziecka. Kształtując tożsamość lokalną maluchów, sprawiamy, że w przyszłości wyrosną na świadomych obywateli. W ramach tego zagadnienie dzieci wybrały się na wirtualny spacer po Łęcznej i obejrzały kilka filmów pokazujących różne zakątki naszego miasta, poznały legendę o łęczyńskim herbie, wykonały pracę plastyczną ,,Herb Łęcznej”. Oglądały dostępne albumy o Łęcznej i powiecie łęczyńskim. Wybrały się na spacer na Plac Powstań Narodowych, posiedziały na ławeczce ,,niepodległości”.

Warto uczestniczyć razem z dzieckiem w lokalnych uroczystościach organizowanych z okazji obchodów różnych świąt narodowych. Czytanie legend, zwiedzanie miejsc istotnych dla naszego miasta oraz opowiadanie historii z nimi związanych rozwijają poczucie przynależności do większej wspólnoty. W ten sposób kształtuje się w dzieciach tożsamość narodową.