Poznajemy dinozaury

Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Przygotowując zajęcia na temat tych wielkich prehistorycznych zwierząt zadbałyśmy o to aby dzieci poznały zwyczaje, wygład i ciekawostki dotyczące dinozaurów. Nasze Tygryski bardzo chętnie oglądały albumy, plakaty, książki o dinozaurach, które wprowadziły je w tematykę zajęć. Podczas zabaw z muzyką  i rozwiązywania zadań matematycznych, poznawały życie dinozaurów. Obejrzały i wysłuchały prezentacji multimedialnej, z której dowiedziały  się m.in. jak wyglądały Diplodoki, Stegozaury czy Pterodaktyle. Podczas zajęć dzieci chętnie  porównywały wygląd  tych dinozaurów, określały ich wielkość oraz opisywały czym się żywiły. Najciekawszym punktem zajęć okazały się wykopaliska, w ramach, których przedszkolaki odszukiwały przy pomocą pędzelka zakopanych w piasku dinozaurów. Zapraszamy do galerii.