Pierwsza pomoc – warsztaty

W dniu 06.12. 2023r. w czterech grupach zostały zorganizowane warsztaty Małego Ratownika prowadzone przez instruktorki z firmy Edu – Moc. Podczas warsztatów dzieci uczyły się podstaw udzielania pierwszej pomocy na poziomie dostosowanym do wieku i możliwości grupy. Każde dziecko miało możliwość pracy na profesjonalnym fantomie, przypomniały sobie numery ratunkowe oraz uczyły się reagowania w sytuacji, gdy trzeba pomóc poszkodowanemu. Starsze grupy miały możliwość korzystania z AED, dowiedziały się też, gdzie się znajduje taki aparat w naszym mieście. Wszystkie przedszkolaki poznały technikę układania poszkodowanego w pozycji bocznej, bezpiecznej. Ćwiczyły bandażowanie i wykonywanie drobnych opatrunków. Na zakończenie warsztatów mogły sprawdzić się w ratowaniu przybysza z bieguna. Po odbytym szkoleniu na Małego Ratownika cała grupa oraz wszystkie dzieci otrzymały dyplomy potwierdzający udział w warsztatach.