ogród

Nasz zielony ogródek

W październiku zaczęliśmy projekt „Dzieci z grupy II i III dbają o piękny ogród – miejsce odpoczynku dla naszych zmysłów”. W marcu nadszedł czas, aby zaszczepki posadzone jesienią przenieść w większe doniczki. W maju nasze kwiatki umieścimy w ogrodzie, gdzie swoją zielenią zadbają o zdrowie psychiczne przedszkolaków. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że zieleń sprawia, że stajemy się spokojniejsi, że przynosi ukojenie nerwom, uspokaja zmęczone oczy i spracowany mózg. Dlatego właśnie ten kolor jest najczęściej stosowany w przychodniach oraz szpitalach. Przy okazji Tygryski postanowiły zaprosić wiosnę i zieleń do naszej sali, zakładając hodowlę roślin      w sali. Przed przystąpieniem do pracy przypomnieliśmy warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie           w małych grupkach wysiewaliśmy rzeżuchę i pszenicę. Sadziliśmy cebulkę na szczypiorek i pietruszkę oraz różne kwiaty. Po zasianiu i podlaniu, rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrody oraz na parapecie. Wzbogaciliśmy w ten sposób wiedzę dotyczącą sposobów hodowania wybranych roślin, jak również zdobyliśmy informacje na temat ich walorów estetycznych i użytkowych.