misiowe recepty tygryski

Moduł IV-Misiowe recepty na pozytywne myślenie

W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego  „Mały miś w świecie wielkiej literatury” grupa Tygryski zrealizowała kolejny już  moduł zatytułowany „Misiowe recepty na pozytywne myślenie”. Podczas zajęć przedszkolaki  wysłuchały opowiadania pt. “Magiczna moc uśmiechu” z którego dowiedziały się, jak ważny jest uśmiech na co dzień  – potrafi rozjaśnić każdy ponury dzień sprawiając że problemy stają się łatwiejsze do rozwiązania. Dzieci  opowiadały o swoich emocjach które towarzyszą nam na co dzień, segregowały sylwety z emocjami, opisywały cechy charakterystyczne określonych emocji. Najwięcej uwagi poświęciliśmy„ radości” ponieważ to ona była bohaterką dzisiejszych zajęć. Dzieci opowiadały co sprawia im najwięcej przyjemności, jakie sytuacje sprawiają, że są szczęśliwe. Wśród odpowiedzi padły takie sformułowania jak:
 Jestem szczęśliwy jak jem coś pysznego.
Jestem szczęśliwy gdy mam przy sobie kolegę.
Jestem szczęśliwy gdy jestem zdrowy i mogę przyjść do przedszkola…. Dzieci podawały  także sposoby na radzenie sobie ze smutkiem, który czasem potrafi się wkraść w nasze życie . Tego dnia bardzo wiele się nauczyliśmy i dowiedzieliśmy o sobie nawzajem. Zapraszamy do galerii.