Młody Ekolog – ogólnopolska akcja „Dzieci uczą rodziców”

Ekologia – nauka, która bada i analizuje zależności zachodzące w świecie przyrody – wśród organizmów żywych i w otaczającym je świecie. Określenie „ekologia” stanowi połączenie greckich „oikos” i „logia”, gdzie „oikos” oznacza „dom”, a „logia” – „naukę”. Patrząc przez pryzmat tej etymologii możemy traktować omawianą dziedzinę jako naukę o domu, przy czym dom oznacza tutaj środowisko, które dane organizmy żywe zamieszkują, gdzie się rozwijają oraz ewoluują. Maluchy w atrakcyjny sposób miały okazję dowiedzieć się czym jest ekologia, jak segregować odpady oraz co kryje się za słowem recykling. EkoBohaterzy przygotowali witaminy dla rośliny ze skórek po bananach i segregowali odpady. Dzieci wiedzą, że dbając o środowisko dbamy o swoje zdrowie. Pracę domową wraz z rodzicami odrobili: Alicja, Bartek, Ewa, Jan S., Julian, Laura, Łucja K., Marcelina S., Michalina, Mikołaj, Nikola, Ola, Wiktoria, Wojtek M. Rodzicom i dzieciom serdecznie dziękuję i zapraszam do obejrzenia zdjęć.