dzień ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi

„Cały świat jest w naszych rękach…” – pod takim hasłem zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu obchody Dnia Ziemi. W trakcie edukacji przedszkolnej dzieci poznają sposoby dbania o planetę, kształtują postawy proekologiczne, są uwrażliwiane na piękno natury, poznają bogactwo Ziemi, a także zagrożenia ze strony działalności człowieka. Stwierdzenie: „Cały świat jest w naszych rękach …” nie jest przesadą, gdyż to ręce każdego człowieka mogą budować i niszczyć, sprzątać i zaśmiecać, wybierać tylko potrzebne produkty lub gromadzić mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Budujące jest to, że dzieci doskonale wiedziały jak segregować śmieci, oszczędzać wodę czy energię elektryczną, jak ograniczyć plastik w naszych codziennych wyborach. Wiedzą jakim bogactwem są drzewa, dbają o rośliny i dokarmiają ptaki. Brawo przedszkolaki!!! Także nasz przemarsz ulicami miasta spotkał się z zainteresowaniem i uznaniem mieszkańców. Dostaliśmy brawa i kciuki do góry. Cieszymy się, że zwróciliśmy uwagę na problemy Ziemi. To nasz wspólny dom. Zadbajmy o niego wszyscy!