bajki

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki i baśnie czytane czy oglądane odgrywają ogromną rolę w życiu każdego dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disneya, znanego na całym świecie producenta bajek dla dzieci. Nasza grupa w tym roku szkolnym realizuje projekt ,,Nie lada to gratka! Poznajemy misia Uszatka”, który okazał się dla dzieci bardzo ciekawy, pouczający, rozwijający ich dziecięce kompetencje. Już trzeci rok jesteśmy zaangażowani w rozwój czytelnictwa wśród dzieci poprzez ścisłą współpracę z Filią nr 2 Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im. Z. Herberta w Łęcznej. Z okazji M. D. P. z B. dzieci wzięły udział w zajęciach bibliotecznych. Wysłuchały wierszyka, poznały różne postacie z bajek, uczestniczyły w zabawie w rozpoznawanie bohaterów bajek ,,zgadnij, co to za postać?”, rozwiązywały zagadki, opowiadały o swoich ulubionych bajkach. Na koniec spotkania wypożyczyły sobie książeczki. Dziękujemy Pani Krystynie za zaproszenie.