STOP PRZEMOCY

Międzynarodowy Dzień Dzieci będących ofiarami AGRESJI

„STOP PRZEMOCY” to Ogólnopolska Kampania Społeczna zainicjowana przez Zespół Interdyscyplinarny na rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, która prowadzona była na terenie naszego miasta. Nasze przedszkole również dołączyło do tej bardzo ważnej akcji. W ramach tej inicjatywy obchodzono Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Przemocy, który kalendarzowo przypada na 4 czerwca. Grupa „Mądre Sowy”  wraz z innymi dziećmi z łęczyńskich przedszkoli wzięła czynny udział w heppeningu przy Urzędzie Miasta. Nasze przedszkolaki dumnie maszerowały ulicami Łęcznej niosąc kolorowe balony oraz serduszka z hasłami na znak solidarności z pokrzywdzonymi rówieśnikami. Przy fontannach czekały także inne atrakcje: spotkanie  z przedstawicielami władz miasta, policjantami, pracownikami MOPS oraz wspólny korowód taneczny. Szczególną niespodzianką dla przedszkolaków były samotne misie, którymi zaopiekowały się dzieci. Dodatkową atrakcja było spotkanie z piłkarzami, którzy zaprezentowali swoje umiejętności oraz sztuczki z piłkarskie. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania dzieci oraz dorośli odbili swoje dłonie w geście sprzeciwu wobec agresji i przemocy.
Kampania „STOP PRZEMOCY” była realizowana także na terenie naszej placówki poprzez udostępnienie ulotek, informacji dla rodziców i opiekunów, które miały na celu uwrażliwienie na tematykę agresji wobec najmłodszych oraz propagowanie prawidłowych relacji rodzice- dzieci. Finałem obchodów Międzynarodowego Dnia Dzieci Będących Ofiarami Przemocy było spotkanie na patio wszystkich grup z naszego przedszkola. Dzieci miały okazję ponownie usłyszeć o swoich prawach i wartościach, które powinny być respektowane oraz realizowane przez dorosłych. Na znak solidarności i sprzeciwu wobec krzywdzeniu dzieci nasze przedszkolaki wraz z  Panią Dyrektor, nauczycielami odbiły kolorowe dłonie, jako gest „STOP PRZEMOCY”.