mały miś 2022-2023

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury” podsumowanie

W roku szkolnym 2022/2023 nasza placówka po raz kolejny przystąpiła do realizacji projektu: „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. To już kolejny rok wspaniałej, czytelniczej przygody. Realizacja projektu posłużyła przede wszystkim rozwojowi czytelnictwa ale także rozwijaniu kompetencji kluczowych dzieci.
Zrealizowaliśmy następujące moduły:
1) Czytamy razem z Małym Misiem
2) Emocje w życiu codziennym
3) Pamiętnik naszej grupy
4) Zmisiowane zajęcia
5) Mały Miś i zdrowe nawyki
6) Spacerki literackie
Projekt stanowił atrakcyjną formę realizacji zadań przedszkola opisanych w podstawie programowej. Praca z modułami Małego Misia pozwoliła na realizację wszystkich kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023. Zabawy z Małym Misiem tworzyły warunki do różnorodnej aktywności dzieci. Wprowadzały w świat literatury, budziły zaciekawienie książką przez twórczość plastyczną, muzyczną, teatralną, przekazywały wartości moralne, propagowały prawa dziecka, kształtowały umiejętności słuchania tekstu czytanego, rozwijały samodzielności, kreatywności i innowacyjności u dzieci, kompetencje cyfrowe,  kształtowały nawyk zdrowego odżywiania się. Udział w projekcie sprzyjał rozwijaniu kreatywności dzieci i rozszerzał zakres stosowanych metod pracy. Jako znaczący efekt uczestnictwa w projekcie była możliwość współpracy z nauczycielami z całej Polski. „Zmisiowana” nauczycielska społeczność liczy ponad 43.000 nauczycieli. Realizacja projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” przyniosła wymierne korzyści zarówno dla dzieci, rodziców jak i przedszkola. Efektem owocnej współpracy jest CERTYFIKAT WZOROWEJ PLACÓWKI. Dziękujemy wszystkim „Zmisiowanym” za pomoc i zaangażowanie.