PROJEKT EDUKACYJNY

„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

Dzień dobry! Po raz kolejny nasze przedszkole bierze udział w „zmisiowanej” przygodzie czytelniczej pt.:„Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Autorem Międzynarodowego Projektu jest pani Aneta Konefał, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej. Patronat nad projektem objęło min. wydawnictwo MAC Edukacja, miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Głównym celem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy z innymi przedszkolami w całej Polsce i za granicą – zgodnie z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023.

Rozpoczęliśmy realizację Modułu I „Czytamy razem z Małym Misiem”. W ubiegłych latach misie podróżowały po domach przedszkolaków z dzienniczkiem „pod pachą”, słuchając coraz to ciekawszych historii. Niestety w tym roku Misia Róża nie będzie mogła nigdzie wyruszyć. Jej futerko łatwo się brudzi i wszystkie zarazki i wirusy się do niego przyczepiają… Za radą Misiowej Mamy, Sówki zadbały o odpowiednie miejsce dla niej blisko książek, które tak bardzo kocha. Róża z bezpiecznej odległości będzie słuchała bajek, baśni, bajeczek, opowieści, które czyta Pani Ilonka i Pani Beatka. W podróż czytelniczą nasze przedszkolaki zabiorą do swoich domów zalaminowane zdjęcie Róży oraz kartkę z dzienniczka takiego pamiętniczka. Zadaniem rodzica jest poczytnie misiowi a dziecka zaopiekowanie się zdjęciem Róży i uzupełnienie karty z dzienniczka.

Pamiętajcie Przedszkolaki! Dzienniczek i zdjęcie Misi Róży przynosicie z powrotem do przedszkola 🙂

Dziękujemy wszystkim Rodzicom z grupy Mądre Sówki za pomoc w zorganizowaniu w/w przedsięwzięcia. Misia Róża została wylicytowana na portalu społecznościowym Facebook/ „Licytacje dla Czarusia Tarki” chłopca, małego wojownika, który walczy z guzem mózgu. W imieniu Czarusia dziękujemy Państwu z całego serca. „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas.” F. Edwards