Mali patrioci

11 listopada obchodzimy uroczystość odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu Polska po długich latach niewoli, znowu stała się wolna. Polacy, którzy żyli w tym czasie, przetrwali zwyciężyli. Dzięki nim możemy dzisiaj żyć w wolnym kraju. „Jak zostałem bohaterem” to tytuł opowiadania E. Piotrowskiej, na podstawie, którego, w ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterOn,  poznawaliśmy uniwersalne znaczenie pojęć takich jak ojczyzna i bohaterstwo. Dzieci wiedzą, że bohaterem, można zostać, nawet gdy nie ma wojny i jest się dzieckiem. Polskie symbole narodowe, wiersz „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy, poznawaliśmy z pomocą między innymi prezentacji multimedialnej „Dzieci Uczą Rodziców”. Podczas wycieczek uczyliśmy się zachowań społecznych z wyrażaniem szacunku do ojczyzny i budziliśmy świadomość historyczną. Mali patrioci zapraszają do obejrzenia zdjęć.