Maleństwa w krainie teatru – innowacja pedagogiczna

W przedostatniej teatralnej odsłonie z cyklu „Maleństwa w krainie teatru” – innowacja pedagogiczna, dzieci miały okazję zapoznać się z teatrem kukiełkowym z wykorzystaniem pacynek paluszkowych. Tym razem było to przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek” .  W sposób niepozbawiony humoru pani Ewa oraz pani Agnieszka opowiedziały dzieciom historię spotkania Czerwonego Kapturka z wilkiem. Wszystko było jak w prawdziwej bajce, była mama, gajowy oraz wilk, który połknął babcię i wnuczkę. Jak to w bajkach bywa –  wszystko dobrze się skończyło.  Przedstawienie miało na celu  uwrażliwić dzieci na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Występ bardzo podobał się dzieciom, o czym świadczyły ich uśmiechnięte buzie oraz gromkie oklaski.

Tradycyjnie – również dzieci miały okazję wcielić się w role bohaterów, zaskoczeniem była doskonała znajomość bajki przez dzieci, dzięki własnej śmiałości oraz braku tremy Maleństwa zaprezentowały swoim rówieśnikom swoje własne improwizowane interpretacje bajki.

Zapraszamy do galerii zdjęć.