,,Mądre Sowy” i miś Uszatek w bibliotece

27 września  dzieci z grupy ,,Mądre Sowy”, razem z misiem Uszatkiem odwiedziły  Filię nr 2 M.G.B.P. im. Z. Herberta w Łęcznej. Była to nasza pierwsza wizyta w tym roku szkolnym,

w czasie której dzieci mogły wypożyczyć książki, co okazało się dla nich ogromną przyjemnością.

Przedstawiły też naszą grupową maskotkę oraz projekt ,,Nie lada to gratka! Poznajemy misia Uszatka.”

Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę, a także jednym z ważnych celów naszego przedszkola. U naszych wychowanków kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. Mamy świadomość, że wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka, dlatego staramy się zainteresować go literaturą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych.

Dziękujemy Paniom Krystynie i Joannie za miłe przyjęcie oraz nawiązanie współpracy na kolejny rok.