las gr 1

Kubusiowi Przyjaciele Natury

W roku szkolnym 2021/2022 Przedszkole Publiczne nr 3 w Łęcznej przystąpiło do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, celem którego jest realizacja zagadnień związanych z ekologią. Nasza grupa poznawała tajniki lasu. W tematykę wprowadziła nas Pani Dyrektor Ewa Góźdź odczytując list od Kubusia, który ukrył w przedszkolu ważne zadania. Pod czujnym okiem Pani Wioli, śladów pojawiających się w przedszkolnym korytarzu odnaleźliśmy Kubusia Puchatka, Misię Lolę i kopertę. Gotowi do działania wróciliśmy do naszej sali, która zmieniła się w las, ale niestety pełen śmieci…I tu z pomocą ruszyliśmy my, dzielne zuchy. Posegregowaliśmy śmieci, jak te leśne duszki, które czyszczą leśne dróżki:) W nagrodę Kubuś zaprosił nas do obejrzenia bajki: „W lesie”. A co było dalej? Rysowanie, malowanie drzew na zielono, tropienie śladów zwierząt na zaszyfrowanej mapie, lepienie z plasteliny grzybków, tworzenie makiety lasu. Wiemy, że las to dom dla zwierząt i roślin. Pamiętajmy zatem: „Chrońmy zieleń i zwierzęta  bo przyroda jest zaklęta. Sadźmy kwiaty, piękne drzew bez nich przecież żyć się nie da….”