kwiaty

Kubusie ogrodnicy – sadzimy kwiaty

„Dzieci z grupy II i III dbają o piękny ogród – miejsce odpoczynku dla naszych zmysłów” .

Na początku roku  szkolnego wspólnie z grupą III postanowiliśmy zadbać o otoczenie naszego przedszkola i na wiosnę obsadzić skrzynki, donice i klomby samodzielnie wyhodowanymi kwiatami.

Zadanie to zostało podzielone na kilka etapów, zrealizowaliśmy następujące:

1.      Pozyskanie i ukorzenienie sadzonek roślin ozdobnych do ogrodu.

2.      Posadzenie ukorzenionych sadzonek.

3.      Obserwacja, podlewanie i dbanie o rośliny w okresie od października do kwietnia.

Jesienią udało nam się pozyskać szczepki z likwidowanych balkonowych nasadzeń.

Szczepki zostały umieszczone w wodzie, po wypuszczeniu korzeni posadziliśmy je do małych doniczek. W tym tygodniu dzieci zabawiły się w ogrodników i przesadziły roślinki do większych. Na początku maja umieścimy wyhodowane kwiaty w donicach, skrzynkach, na klombach. Dzieci w trakcie tych prac poznały nazwy sadzonych kwiatów, a były to koleusy, komarzyca ciemna, starzec popielaty, poznały budowę roślinek oraz przypomniały sobie, jakich warunków potrzebują kwiaty do prawidłowego wzrostu.

Dzieci na łonie natury czują się jej częścią, to podczas zabaw na podwórku uczą się samodzielności, odpowiedzialności, rozwijają swoją kreatywność. Niewystarczający kontakt z naturą i świeżym powietrzem sprzyja rozwojowi chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość, astma, czy depresja. Dlatego grupy II i III postanowiły zadbać o ogród jako fundament, na którym budujemy zdrowy klimat i dbamy o zdrowie we wszystkich możliwych aspektach.

Zapraszamy do galerii…