biblioteka2

Książkowe czary – mary

Z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek otrzymaliśmy zaproszenia z Filii nr 2 Miejsko Gminnej  Biblioteki Publicznej im. Z. Herberta w Łęcznej na spotkanie pod tytułem ,,Książkowe czary – mary”. Prowadząca spotkanie przygotowała dla dzieci zgadywanki o bajkach, opowiedziała bajkę, przeczytała wiersz A. Kamieńskiej ,,Książka”. Dzieci miały za zadanie odgadnąć postaci z bajek na podstawie ilustracji. Poprowadziła również zabawy ruchowe ,,Ukryta książka” ( wersja zabawy ,,Ciepło – zimno”) oraz konkurencję ,,Z książką na głowie”, w której dzieci wykazały dużo radości i entuzjazmu.  Nasze całoroczne  wizyty w bibliotece pomogą zaszczepić w dzieciach  miłość do książki jako źródła wiedzy i zabawy. Zachęcić do korzystania z książek, oglądania ich i czytania nie tylko w przedszkolu, ale także z rodzicami w domu.