poidełka

Kropelka dla wróbelka

Zimą dzieci z grupy II i III dokarmiały ptaki, sypiąc im ziarenka. Na wiosnę umieściliśmy w ogrodzie przedszkolnym budki lęgowe. Obserwując zmiany klimatyczne, widzimy ich skutki, co wiąże się z niedoborem wód, wysuszeniem terenów, brakiem kałuż. Ptaki pozostają więc bez wody, jeśli w pobliżu nie ma większego zbiornika wodnego. Wspólnie postanowiliśmy więc wykonać kilka poidełek i „dopoić” nasze ptaszki.  Z pomocą Pana Tomka poidełka zostały wykonane i umieszczone w ogrodzie przedszkolnym. Oczywiście w naszej akcji ,,wróbelek” to każdy ptak, a mamy ich dużo, są takie piękne i tak pięknie śpiewają! W związku z tym prosimy też rodziców o przyłączenie się i rozpropagowanie naszych działań na rzecz ptaków. Możecie Państwo wspólnie ze swoim dzieckiem wykonać poidełko dla ptaków i umieścić na swoim balkonie, w ogródku, na podwórku, dbać o to, by w poidełku była zawsze czysta woda. Ptaki odwdzięczą się nam wesołymi trelami.