Kraina emocji

Od września w Maleństwach odbył się cykl zajęć zawierających elementy opisane w scenariuszach „Kraina emocji” Mac – trzylatek. Głównym celem było wspomaganie rozwoju dzieci w zakresie inteligencji społecznej, moralnej i emocjonalnej oraz współpraca z rodzicami. Działania edukacyjne miały na celu: pomaganie dziecku w budowaniu poczucia własnej wartości oraz więzi rodzinnych, wdrożenie do rozpoznawania i nazywania emocji, takich jak radość i smutek oraz poznanie sposobów radzenia sobie z nimi. Dzięki zaplanowanym sytuacjom edukacyjnym dzieci w miarę możliwości nabywały ważne kompetencje, aby lepiej funkcjonować w świecie społecznym. Uczyły się cierpliwości, czekania na własną kolej, pomagania sobie nawzajem, dzielenia się zabawkami, zapraszania się do zabawy i  utrzymywania porządku wokół siebie. Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w zorganizowaniu zajęć,  dostarczenie lusterek oraz rodzinnych zdjęć.