Koszyk z książkami

Grupa „Króliki” przystąpiła do akcji „Koszyk z książkami”. W tym celu udaliśmy się do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Filia 2, aby zapoznać się z wyglądem i zadaniami biblioteki. Pani Krysia S. bibliotekarka zapoznała nas z zasadami wypożyczania książek. Będziemy przychodzić do biblioteki lub Pani Krysia odwiedzi nas w przedszkolu z koszykiem pełnym książek, które na miejscu wypożyczymy. Te cykliczne spotkania mają na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nawyku dbania o książki i ich szanowania.

Z punktu widzenia pedagogicznego czytanie książki to nie tylko sam proces zapoznawania się z jej treścią, ale również cała suma refleksji i przeżyć związanych z tym procesem. Literatura przenosi dzieci w świat emocji, ćwiczy spostrzegawczość, pamięć i myślenie, kształtuje uczucia społeczne, ukazuje świat wewnętrznych przeżyć, rozwija wyobraźnię.

A więc, „Czytania nadszedł czas – niech czyta każdy z Was!”.