JESIENNE DRZEWA

Jesienne drzewa malują pejzaże przedszkolnego ogrodu barwami czerwieni, złota i ciepłego brązu. Rozłożone dywany z liści wabią przedszkolaki do zabawy w przytulnym, jesiennym klimacie. Dzieci cieszą się szelestem liści pod stopami, zbierając kolorowe skarby natury. W ramach zabawy w ogrodzie przedszkolnym Kubusie uczyły się rozpoznawać różne gatunki drzew, zbierały liście, bawiły się w chowanego i poznawały tajemnice natury w tej magicznej, jesiennie kolorowej scenerii. Następnie, w duchu kreatywności, przeniosły się do przestrzeni plastycznej, gdzie w ramach pracy plastycznej tworzyły swoje własne jesienne arcydzieła. Korzystając z farb i patyczków kosmetycznych projektowały  jesienne drzewa na papierze. Wspólna zabawa w ogrodzie przedszkolnym oraz twórcza praca plastyczna pozwoliły dzieciom na bezpośrednie doświadczenie piękna jesieni. Poprzez aktywne uczestnictwo w zabawach i tworzenie własnych dzieł, Kubusie nie tylko świetnie się bawiły, ale także rozwijały zmysły, wyobraźnię i zdolności manualne. Jesień stała się dla nich inspirującym czasem odkrywania i tworzenia.