JESIEŃ IDZIE PRZEZ PARK, LAS

JESIEŃ IDZIE PRZEZ PARK, LAS…

W ramach tygodniowego planu pracy „Jesień idzie przez park, las” przedszkolaki zanurzyły się w tajemniczym świecie jeży. Przyjazny ogród przedszkolny stał się areną odkrywania zwyczajów życia tych zwierząt. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania. Dzieci z fascynacją przysłuchiwały się faktom, zdobywając nową wiedzę o tych uroczych stworzeniach. W ramach działań praktycznych, przedszkolaki brały udział w tworzeniu małego domku dla jeża w ogrodzie przedszkolnym. Zbierały suche liście, gałęzie i trawę, aby stworzyć przytulne schronienie dla nowego przyjaciela. Ogrodowy domek dla jeża stał się symbolem troski o przyrodę. Przedszkolaki weszły w relację z naturą, pełni ciekawości i szacunku dla wszystkich jej mieszkańców.