Olimpiada

IX Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa „Duży i mały to sportowiec doskonały” Łęczna 2023r.

,,… bo sportowcy są zawsze gotowi, do biegu, do skoku, do gry. W sporcie nasza siła tkwi.’’ Wraz ze słowami piosenki, 3 czerwca o godzinie 9 rano, wszyscy byli już gotowi do IX Międzyprzedszkolnej Olimpiady Sportowej pod hasłem ,,Duży i mały to sportowiec doskonały’’. Organizatorem Olimpiady było Przedszkole Publiczne nr 3 w Łęcznej, GKS „GÓRNIK” ŁĘCZNA, GÓRNIK ŁĘCZNA S.A. Na murawie boiska pojawiły się drużyny z 7 łęczyńskich placówek: z Przedszkola Publicznego nr 1, Przedszkola Publicznego nr 2, Przedszkola Publicznego nr 3, Przedszkola Publicznego nr 4, Przedszkola Niepublicznego ‘’Mali Odkrywcy’’, Przedszkola ‘’Casper’’, Przedszkola ‘’Aniołek’’. W olimpiadzie wzięło również  udział Przedszkole z Puchaczowa. Patronat nad IX Międzyprzedszkolną Olimpiadą Sportową „Duży i mały to sportowiec doskonały” objął Pan Leszek Włodarski Burmistrz Łęcznej. Sponsorem strategicznym był – Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. Sponsorami, dzięki którym odbyło się to wspaniałe wydarzenie byli:

• LW „BOGDANKA” S.A. -sponsor strategiczny;
  • Urząd Miasta Łęczna
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność LW „Bogdanka” S.A.;
  • ZZ Górników LW „Bogdanka” S.A.;
  • ZZ ,,Kadra’’ LW „Bogdanka” S.A.;
  • GKS ,,GÓRNIK’’ ŁĘCZNA;
  • GÓRNIK ŁĘCZNA S.A.;
  • Success School Szkoła Języka Angielskiego,
  • Rada Rodziców Przedszkola Publicznego nr 3 w Łęcznej;
  • Agencja Marketingu Sportowego JW. Promotion Sp. z o.o.;
  • Salon Kosmetologiczny BlueBerry w Łęcznej;
  • Pan Łukasz Żydek, właściciel Zakładu szklarskiego w Łęcznej.

Dzieci brały udział w następujących konkurencjach:

Stacja I „MEDUZA PARZY”

PODAWANIE PIŁECZKI Z WYPUSTKAMI GÓRĄ I DOŁEM

Stacja II „SADZENIE MARCHEWEK”

WYŚCIG Z WIADERKIEM I WORECZKAMI

Stacja III „PIŁKARSKI WĄŻ”

SLALOM Z PIŁKĄ NA TACZCE MIĘDZY PACHOŁKAMI

Stacja IV „W TUNELU”

WYŚCIG TUNELEM

Stacja V „RÓWNOWAGA TO PODSTAWA”

PRZEJŚCIE PO RÓWNOWAŻNI

Stacja VI „MISTRZ PRZELEWANIA”

WYŚCIG DO POJEMNIKÓW Z PIŁECZKAMI

Stacja VII „NA ŚLIZGAWCE”

ŚLIZG NA BRZUCHU

Stacja VIII „BĘDĘ PIŁKARZEM”

RZUTY KARNE

Olimpiadę uatrakcyjniły występy dziewczynek z grupy tanecznej ‘’KRÓLIKI” z Przedszkola Publicznego nr 3 w Łęcznej, występy grupy sportowej COPACABANA ŁĘCZNA, oraz wspólny taniec z maskotką misia Teddy Eddie z Success School. Wszystkie drużyny dostały nagrody, medale oraz puchar.

Wyniki IX Międzyprzedszkolnej Olimpiady Sportowej „Duży i mały to sportowiec doskonały” Łęczna 2023 były następujące:

III MIEJSCE: Przedszkole Publiczne w Puchaczowie

II MIEJSCE: Przedszkole Publiczne nr 2 w Łęcznej

I MIEJSCE: Przedszkole Publiczne nr 1 w Łęcznej.

Wyróżnienia otrzymały:

Przedszkole Niepubliczne ‘’Aniołek’’, Przedszkole Publiczne nr 3 w Łęcznej, Przedszkole Publiczne nr 4 w Łęcznej, Przedszkole ‘’CASPER’’ w Łęcznej,  Przedszkole Niepubliczne ‘’MALI ODKRYWCY’’ w Łęcznej.

Dziękujemy serdecznie Pani Ani Sagan za wykonanie przepięknych zdjęć z tego wydarzenia.

Zabawa była tak rewelacyjna, że już nie możemy się doczekać kolejnej, tym razem jubileuszowej olimpiady. Do zobaczenia za rok!