Innowacja pedagogiczna w zakresie nauki czytania dzieci – Aktualności.

Innowacja pedagogiczna w zakresie nauki czytania dzieci w wieku przedszkolnym sprawia dzieciom wiele radości, zaciekawienia oraz wzrost pewności siebie i satysfakcji z pogłębiania znajomości języka obcego. Sama metoda nauki polega na pokazywaniu dziecku dużych białych kart, na których dużą czerwoną czcionką napisano różne wyrazy. W miesiącu lutym słownictwo było związane z kolorami, Walentynkami, natomiast w marcu z aktualnie realizowanym tematem o wiośnie. Dzięki metodzie Domana dziecko odkryje, że słowa mają znaczenie, mogą być użyte łącznie, a książka oznacza coś więcej niż prosta zabawa w rozumienie znaczenia słów. Jednym z wielu zalet tej metody jest podniesienie motywacji do nauki języka angielskiego, wzbogacenie czynnego i biernego zasobu słownictwa, rozwój umiejętności rozpoznawania słów w języku obcym, przez co ułatwienie dalszego przyswajania języka.