Innowacja pedagogiczna i Kubusie Puchatki

Odkrywanie świata. Edukacja w pięciu kolorach. Plan daltoński w przedszkolu – innowacja pedagogiczna.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować rodzicom za wspaniałe wsparcie i hojność w zakupie hodowli patyczaków dla naszej grupy. Wasze zaangażowanie w życie przedszkola nie tylko sprawiło nieopisaną radość dzieciom, ale także przyczyniło się do wzbogacenia naszych zajęć edukacyjnych o fascynujący świat przyrody. Drodzy rodzice nie sposób wymienić korzyści, które płyną z hodowli naszych patyczaków. Przedszkolaki pobudzają swoje zmysły, rozwijają świadomość sensoryczną podczas karmienia liśćmi mięty. W codziennych obserwacjach życia patyczaków, dzieci rozwijają swoje umiejętności obserwacyjne.  Wiedzieliście, że patyczaki gilgoczą w ręce? To niesamowite doświadczenie! Zraszanie wodą stwarza niepowtarzalną okazję do obserwacji, które dla dzieci stają się prawdziwym spektaklem natury.  Twierdzą, że patyczaki tańczą wtedy w deszczu. Obserwacja zdolności kamuflażu naszych przyjaciół rozbudza w dzieciach ciekawość i zainteresowanie światem przyrody. Raz jeszcze, serdecznie dziękujemy! Kubusie Puchatki.