Hodowla patyczaków i Kubusie Puchatki

Nie uwierzycie! Rodzice zakupili nam terrarium, a w nim las, a w lesie 8 patyczaków. Dziękujemy z całego serca za taki prezent! Obiecujemy sumiennie opiekować się naszymi pupilami. Wybraliśmy się do weterynarza, aby dowiedzieć się jak dbać o naszych nowych przyjaciół oraz na targ po pokarm. Wiecie, nasze patyczaki lubią liście mięty, które niestety nie rosną w naszym ogrodzie przedszkolnym, sprawdziliśmy to. Z natury jesteśmy obserwatorami i uwielbiamy podziwiać sztukę kamuflażu naszych owadów. Pani Ewa twierdzi, że tańczą kiedy zraszamy terrarium wodą i wtedy są bardziej widoczne.  Realizując innowację pedagogiczną „Odkrywanie świata dzieci. Edukacja w pięciu kolorach. Plan daltoński w przedszkolu” uczymy się odpowiedzialności za innych, samodzielności i najważniejsze, mamy z tego ogromną frajdę!