jasełka

Hej, pasterze przybywajcie, Panu cześć składajcie!

Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżywaniu tego czasu pomaga świadome pielęgnowanie tradycji i zwyczajów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka –  widowisko, którego treścią jest historia Narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek w grupie „Mądrych Sów” trwały wiele dni. Dzieci z dużym zaangażowaniem podjęły działania i wdrożyły się w swoje role. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci i  bożonarodzeniowa dekoracja sali.  Przedszkolaki na moment zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pasterzy, królowie i dzieci. Nasi mali artyści z dużym przejęciem odtwarzali role, prezentowali swoje umiejętności, śpiewali kolędy. Należą im się wielkie brawa za odwagę i wspaniały występ, poprzez który stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. To była podniosła chwila, utrwalająca dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale przede wszystkim wzmacniająca ciepłe i  serdeczne relacje między dorosłymi i dziećmi. Podziękowania składamy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu przedstawienia oraz za liczny udział w nim. Dziękujemy za wspólny czas!