Zachęcenie dziecka do nauki stanowi spore wyzwanie zarówno dla nauczyciela jak i rodzica. Aby zaangażować dzieci do działania, warto skorzystać z rozwiązań zmieniających zdobywanie wiedzy w zabawę. Pomocą służą karty z tematycznymi obrazkami, znane jako flashcards. W miesiącu październiku, nauczyciel ułatwił dzieciom naukę języka angielskiego dobierając karty z ilustracjami przedstawiającymi między innymi pogodę, zwierzęta. Flashcards to dobry sposób na rozbudzenie ciekawości dziecka, dzięki czemu nauka staje się dla dziecka niezwykle interesująca.

Flashcards metodą nauki i zabawy podczas zajęć z języka angielskiego