Dzień Praw Dziecka

Dziękujemy „Tygryskom” za zaproszenie na projekcję filmu edukacyjnego, który był dla nas inspiracją do rozmowy na temat obowiązków i praw dzieci w domu i w przedszkolu. Podczas burzy mózgów „Kubusie Puchatki” dzieliły się swoimi myślami na temat tego, co oznacza dla nich odpowiedzialność i jak mogą przyczynić się do wspólnego dobrego samopoczucia w grupie. Nasze przedszkolne „dyżury”, dbanie o patyczaki, pomaganie młodszym koleżankom i kolegom, dbanie o porządek w sali, zabawa w kalambury stały się fantastyczną okazją do praktycznego wykorzystania omawianych treści. Dzień Praw Dziecka w naszej grupie nie tylko edukował, ale również integrował dzieci w duchu wzajemnego szacunku i zrozumienia. Wszystkie aktywności skoncentrowane były na budowaniu pozytywnych relacji, kształtowaniu empatii i wspieraniu dzieci w rozwoju osobistym, zgodnie z zasadami konwencji praw dziecka. A wy jakie macie prawa i obowiązki w domu?