dzień postaci

Dzień Postaci z Bajek w Królikach

Każdy z nas ma swoją ulubioną bajkę z dzieciństwa. To na  jej wspomnienie powracają miłe uczucia. Staramy się, aby tych niezapomnianych miłych wrażeń było jak najwięcej, gdyż bajki kształtują rozwój społeczny, moralny, emocjonalny i poznawczy. Dzięki nim dziecko uczy się odróżniać dobro od zła. To bajka zaszczepia w dzieciach optymizm i wiarę w zwycięstwo dobra. W związku z Dniem Postaci z Bajek, Króliki przeniosły się w krainę wyobraźni i fantazji, rozwiązując bajkowe zagadki, opowiadając o swoich ulubionych bohaterach. W skrzyniach z rekwizytami teatralnymi znaleźliśmy różne przedmioty i stroje, które podpowiedziały nam, do której postaci należą. Nie zabrakło również walczyka na balu z Kopciuszkiem. To był dzień pełen bajkowych wrażeń.