Dzień Postaci z Bajek

Bolek i Lolek, Reksio, Kubuś Puchatek, Kaczor Donald i wielu innych bohaterów 5 listopada obchodzi swoje święto – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.  Rola bajek jest nieopisana. Dzięki bajkom w dzieciństwie poznajemy świat, śmiejemy się, wzruszamy, rozwijamy wyobraźnię, kształtujemy właściwe postawy moralne. Zainspirowani bajką pt. „Jaś i Małgosia” uczyliśmy się, że nie wolno ufać nieznajomym i wchodzić do cudzego domu, układaliśmy historyjkę obrazkową, budowaliśmy z klocków domki Baby Jagi. Wyszukaliśmy w szafkach bajkowe puzzle i śmiało łączyliśmy elementy w całość. Nie obyło się bez bajkowego seansu na ekranie oraz wizyty w zaprzyjaźnionej bajkolandii- bibliotece. Było ciekawie i bajkowo. Powiem wam na uszko, że w naszym przedszkolu bajki towarzyszą nam każdego dnia, codziennie przeżywamy inną niesamowitą przygodę. Dziękujemy rodzicom za wzbogacenie naszego kącika gier i puzzli oraz mamie Ali za książeczki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.