DZIEŃ PIZZY

Dzień pizzy w naszym przedszkolu był niezwykle radosnym i fascynującym doświadczeniem. Dzieci z wszystkich grup miały okazję poznać tajemnice historii pizzy dzięki edukacyjnemu filmowi, który opowiadał o jej pochodzeniu i ciekawostkach z nią związanych. W kulinarną podróż wprowadziła nas mała nauczycielka kodowania,  robot – Zosia. Nie zabrakło ciekawej wycieczki do kuchni przedszkolnej,  wesołej zabawy w rytmach włoskiej muzyki oraz zabawy z chustą animacyjną. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać proces tworzenia pizzy od wyboru składników po pieczenie w piecu. Dodatkową atrakcją było towarzystwo drugiego robota, któremu dzieci pomogły odnaleźć drogę do pizzerii. Dziękujemy Paniom kucharkom za możliwość delektowania się przepyszną pizzą. Ten niezapomniany Dzień pizzy w przedszkolu nie tylko dostarczył dzieciom mnóstwa zabawy i wrażeń, ale również nauczył je wartości współpracy, kreatywności i ciekawości świata. Buon appetito!